
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 6 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 25 ns |
| Quiescent Current | 8 µA |
| Propagation Delay | 65 ns |
| High Level Output Current | -6 mA |
| Low Level Output Current | 6 mA |
| Logic Function | D-Type, Latch |
| Number of Outputs | 8 |
| Independent Circuits | 1 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 3278
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37085
Ext.Price$0.37085
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37085 | $0.37085 |
| 10 | $0.32692 | $3.26920 |
| 50 | $0.28819 | $14.40950 |
| 100 | $0.24647 | $24.64700 |
| 500 | $0.21078 | $105.39000 |
| 1000 | $0.18772 | $187.72000 |
| 3000 | $0.16719 | $501.57000 |
